^ Back to Top
facebook

Fotograf i kamerzysta ślubny – artysta?

 

Fotografia ślubna oraz ślubne filmowanie to w pewnym sensie sztuka. Fotograf i kamerzysta nowy sącz ślubni są więc w takim rozumieniu artystami. Czy można rzeczywiście tak postawić sprawę? Jeśli chodzi o zdjęcia ślubne wykonywane przez profesjonalnych artystów z całą pewnością można powiedzieć, że ich dzieła to sztuka. Wystarczy przejrzeć portfolio profesjonalnych firm zajmujących się fotografią ślubną.

 

Cechy artysty fotografa to przede wszystkim wrażliwość, umiejętność dostrzegania emocji i “sprawne oko”, które pozwala na szybkie wychwycenie elementów, które są potencjalnymi czynnikami wartymi uchwycenia na fotografii. Wideofilmowanie ślubne również może być formą artystyczną.

 

Dzisiejsza praca kamerzysty ślubnego nie jest skazana na klasyczne, tradycyjne ukazania ślubu i wesela w sposób, który każdy widział setki razy. Współczesny kamerzysta oferuje znacznie więcej opcji – np. filmy ślubne fabularyzowane, czy inne, całkowicie indywidualne, których charakter ustalany jest w porozumieniu z Młodą Parą.